Home & Living

Starý Montrealský styl

Často se ocitám, že se denně vydávám o přestěhování do Evropy, dělám čtvrtou podlažní procházku a jedl hojné množství řemeslných chlebů a nepasterizovaného sýra. A abych to doplnil, také bych byl zatčen do jiných evropských měst na dlouhé víkendy za zlomek nákladů ve srovnání s lety odcházejícími z Kanady!

I když to prozatím může zůstat sny, let do Montrealu, Quebec (zejména když najdete prodej sedadel), je mnohem ekonomičtější a poskytuje trochu chuti Evropy, nejlepší na dvorku Ontario!

Nedávno jsem se pustil s několika přáteli a znovu jsem se zamiloval do města. Musím říct, že to bylo poprvé, co jsem šel do Montrealu na konci léta a celé místo o tom mělo bzučení, které bylo těžké popřít. Obchody byly zaneprázdněny, terasy byly zabaleny a neomezená veřejná místa byla ořezána k dokonalosti!

Jedním z vrcholů byl hotel, ve kterém jsme zůstali. Hotel St. Paul (nahoře) se nachází v srdci starého Montrealu mezi mořem krásných historických budov.

Interiér hotelu byl však přesně naopak – stále ohromující, ale mnohem modernější. Lobby byla pravděpodobně mým preferovaným prostorem s tyčícím se alabastrovým krbem a elegantním posezením bankety. Líbí se mi, jak se uvolnili na zádech a sedadlech nábytku pro trochu osobnosti a hrany.

Místnost, ve které jsme zůstali, byla vyvinuta ve stejné estetice – pohodlné a klidné s výraznými dotyky, jako jsou tyto pozoruhodné bronzové stolní lampy.

Při chůzi ulicemi starého Montrealu jsem narazil na neomezené krásné kamenné budovy. Myslím, že to je mnoho vynikající, jak dobře jsou zachovány tyto budovy.

V některých velkých kanadských městech jsou tyto architektonické drahokamy rozptýleny v různých oblastech, ale v Montrealu jsou celé okresy, které se cítí, jako by se procházeli ulicemi Paříže.

A tyto oblasti jsou v noci hezčí a mnohem romantičtější!

Pokud tedy víkend v Paříži zcela neodpovídá vašemu rozpočtu (jsem na stejné lodi!), Udělejte si krátký let do Montrealu a nasákněte kanadskou verzi francouzské kultury, architektury a designu. Nebudeš zklamaný.

P.S. Možná jsem neměl svůj řemeslný chléb a sýr, ale vymyslel jsem si to v poutinu!

Podívejte se na naši klasickou fotogalerii ve francouzském stylu pro mnohem více inspirace.

Foto kredity: 1-3. Hotel St. Paul4-6. Planetware

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *