Home & Living

Vybírat editory: Haut Beau ručně tkané koberečky od Alec Sutherland

Ztlumené tóny a lineární návrhy koberců Alec Sutherland založené na Montrealu jsou výsledkem dlouhých hodin tkaní, pokusů a omylů a samozřejmě trpělivosti. Ale hotový produkt je vždy v designu, stejně jako název jeho společnosti Haut Beau.

„Haut Beau je druh dvojjazyčné hříčky:„ haut “význam„ vysoký “nebo„ nadřazený “a„ beau “znamená„ krásný “. Ale když je to vyslovováno anglofonním přízvukem, jako můj vlastní, zní to jako ‘hobo, zní jako’ hobo, zní jako ‘hobo, “Což vyvolává přesný opačný obrázek,” říká Alec se smíchem. “A navíc to rýmuje!”

Bílá +černý koberec, cena dostupná na vyžádání.
Prvním Alecovým vpádem do vlákniny byla háčkování, milost jeho sestry během střední školy. Pak před deseti lety se učil, aby se ptal. Odtud se začal zajímat o textilie.

“Moje matka mi před pěti lety dala jednoduchý tkalcovský tkalcovský stav a od té doby jsem tkal.” Myslím, že dlužím všechno ženám v mé rodině, “říká Alec. “Moje sestra je výrobce panenek a moje máma byla švadlena v jednom bodě, takže to musí být genetické.”

Detail bílého + černého koberce.
Spíše než inspiraci z každodenního přemýšlení nebo okamžiku se Alecovy koberenské návrhy vyvíjejí ze hry nebo experimentování na tkalcovském stavu. “S optičtějšími vzory je to často technická výzva, kterou si představuji pro sebe.” Nejedná se tedy o spontánní jiskru inspirace, ale vývoj dlouhých hodin a procesu, někdy začínající malými náčrtky na ubrouscích. “ Většina jeho kusů je vyrobena na objednávku ručně, což znamená, že každý je jedinečný.

Černá + bílý koberec, 1 050 $.
Rozhodnutí o vytvoření koberečků se zrodilo z ocenění ALEC za jejich utilitární povahu a funkčnost, kromě estetické kvality. Pokračování v tomto žíle se Alec zajímá a plánuje tkaní textilie pro čalounění nebo oblečení, ujistěte se, že jeho práce má i nadále dvojí funkci: vypadá dobře a slouží účelu.

Detail černého + bílého koberce.
Tento měsíc debutuje Alec nové návrhy v Wanted Design v NYC a vydává se na nové území se svými kousky a vytváří všívané a více sochařských koberečků. Nemůžeme se dočkat.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *